Esimesed fotod Mercedes-Benz GLE kupeest
Avaldati esimesed fotod Mercedes-Benz GLE neljaukselisest kupeeversioonist - autost, mis ühendab endas kupee sportlikkuse ning maasturi mittekülgsuse. GLE kupeed on Eestis võimalik tellida alates märtsist 2015, siinne esmaesitlus leiab aset aasta teises pooles.
 
Esialgu tuleb GLE kupee müügile kolmes mootoriversioonis: kolmeliitrise V-6 diiselmootoriga GLE 350 d 4MATIC, kolmeliitrise V-6 bensiinimootoriga GLE 400 4MATIC ning kolmeliitrise AMG seades V-6 biturbo bensiinimootoriga GLE 450 AMG 4MATIC. Mootorite võimsused jäävad esialgu vahemikku 190 kuni 270 kW. Hiljem mootorivalik laieneb, sealhulgas võimsamate AMG-versioonidega. 
 
Saadaval on lai valik C-, E- ja S-klassilt tuntud juhiabisüsteeme. Funktsioon DYNAMIC SELECT võimaldab sõidudünaamika seadete valikut, nii et ühes sõidukis avalduvad nii tõsise maasturi, mugava linnasõiduki kui tõelise sportauto omadused. Ära kasutatakse ka üheksakäigulise automaatkäigukasti 9G-TRONIC kõiki võimalusi – käiguvahetused on eriti kiired ja sujuvad ning aitavad suurendada kasutusmugavust.
 
Mercedes-Benz asendab tähistusega GLE siiani kasutusel oleva tähistuse M-klass või ML. Väike d mudelinimes (nagu GLE 350 d puhul) tähistab edaspidi diiselmootoriga varustatud sõidukit.
 
Vaata lisaks:
 
 

76 nelikveolist sõiduautomudelit Mercedes-Benzilt
Ilmus Mercedes-Benz magazine
Muudatused Mercedes-Benzi mudelinimetuste struktuuris: kaks uut alambrändi ja täiesti uued tähistused mitmele mudelile