Visioon: Milliste autodega sõidame 15 aasta pärast?
Isesõitev luksussedaan F 015 on Mercedes-Benzi nägemus sellest, mil viisil kasutavad inimesed oma sõidukeid aastal 2030. Olulisteks märksõnadeks tõotavad kujuneda mugavus, luksuslikkus, informatsioonivahetus sõiduki, reisijate ja ümbritseva maailma vahel. Mercedes-Benz esitles oma kontseptautot elektroonikanäitusel Consumer Electronics Show (CES) Las Vegases Ameerika Ühendriikides.
 
Võib oletada, et aastaks 2030 on rohkem kui 10 miljoni elanikuga linnade arv maailmas kasvanud 30-lt 40-le. „Kõige olulisemaks luksuskaubaks 21. sajandil on privaatne ruum ja aeg," leiab Daimler AG juhatuse esimees Dieter Zetsche. „Mercedes-Benzi autonoomselt sõitvad autod pakuvad just seda. F 015 Luxury in Motion muudab selle revolutsioonilise mobiilsuskontseptsiooni esmakordselt millekski käegakatsutavaks."
 
F 015 üheks iseloomulikuks jooneks on istmete paiknemise varieerimise võimalus, istmed on võimalik asetsema vastamisi. Nii saavad sõitjad autos paremini suhelda, töötada ja puhata. Et lihtsustada autosse sisenemist ja sealt väljumist, pöörduvad istmed ukse avamisel 30 kraadi võrra.
 
Teiseks oluliseks jooneks võib pidada võimet luua head võimalused kommunikatsiooniks reisijate, sõiduki ning ümbritseva keskkonna vahel. Sõiduki näidikutepaneelis asub kuus ekraani, mis muudavad sõiduki digitaalseks areeniks. Reisijad saavad sõidukiga suhelda liigutuste, puutetundlike ekraanide ning isegi silmade liikumise abil. Laserprojektsioon ning LED-ekraanid lubavad sõidukil omakorda edastada sõnumeid väliskeskkonda.
 

Otseülekanded Detroiti autonäituselt